Property Details Auction Details
SOHO
35th Floor, Block E (Hyde Tower), I-SOHO, Persiaran Multimedia, I-City Seksyen 7, 40000 Shah Alam, Selangor
Built Up: 725 sq.ft
Auction Date: Wed, May 13, 2026
Reserve Price: RM 470,000.00
SOHO (Duplex Unit)
I-Suite 2, Persiaran Multimedia, I-City, Seksyen 7, 40000 Shah Alam, Selangor
Built Up: 840 sq.ft
Tenure: Freehold
Auction Date: Wed, May 13, 2026
Reserve Price: RM 329,000.00
Condominium
Pangsapuri Temasya Kasih, No. 6, Jalan Kerjaya, Seksyen U1, 40150 Shah Alam, Selangor
Built Up: 1,507 sq.ft
Tenure: Freehold
Auction Date: Wed, May 13, 2026
Reserve Price: RM 693,000.00
Apartment
Opal Residensi, Jalan Baiduri Bulan 7/28, Seksyen 7, 40000 Shah Alam, Selangor
Built Up: 1,528 sq.ft
Auction Date: Wed, May 13, 2026
Reserve Price: RM 670,000.00
Apartment
Pangsapuri Subang Suria, Jalan Bintang U5/33, Seksyen U5/33, 40150 Shah Alam, Selangor
Built Up: 883 sq.ft
Tenure: Leasehold
Auction Date: Thu, May 14, 2026
Reserve Price: RM 239,000.00
Apartment
Blok 46A, Seri Ixora, Jalan Perimbun 27/11, Seksyen 27, 40400 Shah Alam, Selangor
Built Up: 797 sq.ft
Tenure: Freehold
Auction Date: Thu, May 14, 2026
Reserve Price: RM 227,000.00
SOHO
Tulip, No. 6, Persiaran Metafasa, Seksyen U16, 40160 Shah Alam, Selangor
Built Up: 450 sq.ft
Auction Date: Mon, May 18, 2026
Reserve Price: RM 153,000.00
Apartment
Pangsapuri Damai, Jalan Tokoh 25/28, Taman Sri Muda, Seksyen 25, 40400 Shah Alam, Selangor
Built Up: 984 sq.ft
Restriction: Bumi Lot
Auction Date: Tue, May 19, 2026
Reserve Price: RM 225,000.00
Condominium
Residensi Hijauan (The Greens), Jalan Budiman 22/3, Seksyen 22, 40300 Shah Alam, Selangor
Built Up: 915 sq.ft
Tenure: Freehold
Auction Date: Wed, May 20, 2026
Reserve Price: RM 336,700.00
Apartment
Block 7, Pangsapuri Flora II, Jalan Asteroid U5/30, Seksyen U5, 40150 Shah Alam, Selangor
Built Up: 850 sq.ft
Tenure: Leasehold
Auction Date: Wed, May 20, 2026
Reserve Price: RM 164,025.00